יום חמישי, 23 בדצמבר 2010

האמנות כמשכך מתחים (תרפיה)

אני מאמינה כי הציור המופשט הוא משכך מתחים.


היום, כשאנחנו מוצפים בחדשות רעות ובאירועים שהם מחוץ לשליטתנו. רמות המתח נמצאים כל הזמן ברמה גבוהה, נמצא אנשים המסתמכים על אמצעים שונים כדי להפיג את הלחץ. ישנה דרך יעילה ופורייה יותר להשיג שלווה- הציור. אני אישית התחלתי בציור אקריליק מופשט להקלה במתח. אין צורך לחשוב הרבה, כמו בציור ריאליסטי, שם נראה שימוש בצורה, פרופורציה ואפשרויות צבע ריאליסטיות.


כאשר נתקלים ביום רע והצורך לבטא את האני הפנימי חזק מאיתנו ויש צורך לשחרר כמה שדים, אפשר לזרוק על הבד את הצבע ללא מחשבה מיותרת, להשתמש באצבעות, בידיים או בחלקי גוף אחרים כדי לצייר את כל מה שלא עולה על הדעת.


אפשר לצייר על בד ציור אבל אפשר גם לצייר על גבי נייר עבה. משתמשים בצבעי אקריליק זה מהיר וייבוש מהיר אף יותר,אפשר להשתמש בצבעים אקריליים מדוללים במים לצביעה שקופה. אפשר להשתמש במדיומים לאקריליק, או משחות עיצוב שונים.
אין צורך לדבוק בכל הכללים הנוקשים של הציור. אם רוצים לצייר עץ סגול- כך יהיה. אולי העץ נראה גלי או גיאומטרי בצורתו- כך יהיה. כל מה שאתם מרגישים באותו רגע וזה גורם לכם להרגיש חשוב ביותר- כך יהיה. אני חושבת שישנה תחושה של שליטה על הציור, גרסת המציאות שלכם היא מה שכל כך מושך אנשים רבים להביט בעבודות הללו.


יש פה טיפול מרגיע וחופש לבחור את הצבעים, לבחור בתנועות, בצורה ובגודל שרוצים.

 כאשר זה נגמר, הוא כמו משכך לחץ, ויכול להיות לעזרה גדולה!

תגובה 1:

  1. חשבתי על זה שזה מכחול צבע ותנועה. כי בזמן שאנחנו מצירים יש גם אלמנט של טיפול בתנועה, כי אנחנו נעות יחד עם המכחול לאורך הדף
    למעלה ולמטה ולכן זו תרפיה כפולה.

    השבמחק