יום שני, 8 בנובמבר 2010

5 טיפים לערבוב צבעים


טיפים לערבוב צבעים באקריליק ושמן,טיפים אלו יעזרו לקבל את התוצאות של ערבוב צבעים. . . .
5

אני מאמינה שרב האמנים מקדישים זמן לחקר הצבע בו הם עובדים כדי לקבל תוצאות של צבעים מעורבבים, וכן, התוצאות הן רבות. צבע מעורבב, לפעמים משמש להתחלה של ציור, משמש רקע טוב (גיבוי) להמשך יתר הציור. למדו כמה עקרונות, אמצו אתגרים וקבלו ערבובים. הכי גרוע, תקבלו צבע בוצי. אם אתם לא רוצים לבזבז את הצבע ולהשליכו בדרך זו, השתמשו עם מעט לבן כדי לצור גוונים שימושיים, או צבעי רקע. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם ביצרת ערבובים.

ערבוב צבע טיפ מס'' 1: הכנסת כהה אל הבהיר
משתמשים במעט מהצבע הכהה כדי לשנות את הגוון הבהיר שבצבע, אמנם זה לוקח הרבה זמן ומחשבה להבין כיצד לשנות את הצבע מהבהירות שבו כדי להוציא את הכהות שבו. לכן, לדוגמה, תמיד הכניסו יותר כחול ללבן כדי להכהות אותו, אחר כך נסו להבהיר את הכחול ע"י הכנסת יותר לבן.
ערבוב צבע טיפ מס'' 2: הכנסת אטום אל השקוף
באותו יישום משתמשים כאשר מערבבים צבע אטום וצבע שקוף. הכניסו מעט מהצבע האטום לצבע שקוף. הצבע האטום יצר שינוי או השפיע על הצבע השקוף, וייצר צבע שונה
ערבוב צבע טיפ מס'' 3: הצמד לפיגמנט בודד
לבהירות בצבע, בדקו ששני הצבעים שאתם מערבבים, הם כל אחד מהם עשויים מפיגמנט אחד בלבד, כך שהערבוב שלכם משני פיגמנטים.
ערבוב צבע טיפ מס'' 4: ערבבו את החומים המושלמים והאפורים המושלמים
ערבוב החום האידיאלי והאפור היוצרים הרמוניה עם הצבעים ע"י יצירתם מצבעים משלימים,(כתום-אדום+צהוב, ירוק-כחול+צהוב, סגול-אדום+כחול), לקבלת יחס של כל צבע צור מרקם אחיד.
ערבוב צבע טיפ מס'' 5: אל תערבבו יותר מידי
אם, כאשר מערבבים 2 צבעים ביחד על פלאטה, אתם לא מערבבים ומערבבים עד שהם מעורבבים לחלוטין, לגמרי, בהחלט משולבים, אלא עצרו מעט לפני כן, כך תקבלו מרקם מעניין יותר כשתשימו צבע מעורבב על הבד. או קחו על גבי המכחול מעט צבע אחד ומעט מהצבע השני ועל גבי הציור, ע"י משיכות המכחול צור צבע חדש.

2 comments: